XV Krajowa Konferencja Mechaniki Pekania

Polska Grupa Mechaniki Pękania - Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk

Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn
Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej

Znamy tysi±ce sposobów zabijania czasu, jednak nikt nie wie jak go wskrzesić.
Menu
» Aktualności

» O nas

XV KKMP
» Komitet naukowy
» Komitet organizacyjny
» Kalendarium
» Opłaty
» Przegladanie danych
» Pobierz wytyczne dla streszczenia
» Wskazowki dojazdu
» Instrukcja dla autorow TTP
» Dokumenty pomocnicze dla autorow TTP
» Zdjecia z XVKKMP
» Jak działa portal

Organizatorzy XV Krajowej Konferencji Mechaniki Pękania zapraszają na kolejne piętnaste spotkanie wszystkich tych, którzy zainteresowani są tematyką Mechaniki Pękania, Zmęczenia Materiałów i Konstrukcji oraz problemami oceny wytrzymałości elementów zawierających pęknięcia. Nasze spotkanie tym razem będzie miało specjalne znaczenie dla naszego środowiska, o czym nieco niżej.
Konferencja nasza jest elementem działalności European Structural Integrity Society ESIS. Dlatego też, w ramach opłaty konferencyjnej zostaną opłacone składki do ESIS, jako opłata zbiorowa członków Polskiej Grupy Mechaniki Pękania (PGMP).
Prace przesłane na konferencję będą wydrukowane po pozytywnych recenzjach w specjalnym zeszycie czasopisma SOLID STATE PHENOMENA (10 pkt. w katalogu MNiSW). Będą one dostępne on-line i w wydrukowanych przez Trans Tech Publications Inc. materiałach konferencyjnych.
Przed konferencją uczestnicy otrzymają Książkę Streszczeń oraz wszystkie nadesłane prace na płycie CD. Szczegóły dotyczące publikacji podane zostaną w drugim komunikacie, po otrzymaniu zgłoszeń.
Miejscem spotkania będzie bardzo elegancki hotel Binkowski w Kielcach Jest to nowy, czterogwiazdkowy obiekt, który dla uczestników naszej konferencji zaproponował specjalne ceny. Położony jest w wielkim rekreacyjnym, leśnym parku. Wokół liczne restauracje i kawiarnie oraz tereny rekreacyjne. Miejsce to sprzyja obradom, ze względu na spokojną atmosferę oraz pozwala miło spędzić czas na spacerach i nieformalnych dyskusjach.


Nasze spotkanie będzie tym razem miało specjalne znaczenie. Z żalem dowiedzieliśmy się, że w sierpniu 2014 zmarł prof. Ewald Macha, nasz serdeczny przyjaciel, wybitny naukowiec, organizator dwóch konferencji naszego cyklu. Dlatego organizatorzy XV KKMP zadecydowali, aby poświecić specjalną sesję pamięci prof. Ewalda Machy zorganizowaną wspólnie z ośrodkiem opolskim.
prof.E.Macha

Ważną decyzją, jaką musimy podjąć w drodze wyborów jest wybór przewodniczącego Polskiej Grupy Mechaniki Pękania. Na ostatniej konferencji w Cedzynie obecny przewodniczący poinformował uczestników, że w wyborach w roku 2015 nie będzie kandydował do tej zaszczytnej funkcji. Przewodniczący krajowej grupy jest też na ogół przedstawicielem w Council ESIS. Już teraz prosimy o zastanowienie się nad odpowiednimi kandydaturami.
Oczywiście konferencja to nie tylko obrady. Tym razem w ramach czasu przeznaczonego na rekreacje proponujemy wycieczkę do świętokrzyskich zamków: największego, jaki zbudowano w Polsce - Krzyżtopór w Ujeździe , jednego z najlepiej zachowanych zamków renesansowych w Baranowie Sandomierskim oraz niegdysiejszego zamku rycerskiego w Kurozwękach z labiryntem w polu kukurydzy i jedyna w Polsce hodowlą bizonów.

Aktualności

[ Dodaj nowy nius ]
Kalendarz
Dziś jest:
18.06.2021 r.

Jest to:
169
dzień w roku.

Imieniny:
Elżbiety, Marka, Pauli


Polecamy
» Fundacja S. Staszica
» P. Swietokrzyska
» Program HRR3D
» FITNET
Opiekun strony: Jarek Galkiewicz